• Mavi Bilişim Kurucusu Gökmen Atıcı’dan Eğitime Destek
  • Mavi Bilişim Kurucusu Gökmen Atıcı’dan Eğitime Destek

Mavi Bilişim Kurucusu Gökmen Atıcı’dan Eğitime Destek

İlçemiz esnaflarından Mavi Bilişim sahibi hayırsever iş adamı olarak bilinen Gökmen ATICI, İbni Sina Ortaokulu’nun iki adet sınıfını baştan aşağı tam donanımlı bir şekilde dizayn ederek, eğitime katkıda bulunmuştu.Yine aynı hayırsever Gökmen ATICI, İlçemiz Seyfi Demirsoy Mahallesine İmam Hatip Ortaokulu yaptıracak.
Sayın Valimiz Mustafa TAŞKESEN, Turhallı hayırsever işadamı Gökmen ATICI ile yaklaşık 1 milyon TL'ye mal olacak 12 derslikli okul protokolüne imza attı.
06 Kasım 2012 tarihinde Valilik Makamı’nda imzalanan Protokol İmza Törenine, Sayın Valimiz Mustafa TAŞKESEN, Hayırsever Gökmen ATICI, Kaymakamımız Y. Fatih KADİROĞLU, Turhal Belediye Başkanı Ali GÖZEN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ve Turhal İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat AYMAK katıldılar.
Sayın Valimiz Mustafa TAŞKESEN; Makam ve mevkilerin gelip geçici olduğunu, kalıcı hayır ve eserler bırakmak gerektiğini belirterek “Bu vesile Tokatlı hemşerilerime sadakayı cariye bırakmaları yönünde yani öldükten sonra devam eden şekilde hayırlarını bu tür yatırım yapmaya çağırıyorum. Hayırsever Gökmen ATICI tarafından Turhal İlçesinde yapılacak olan İmam Hatip Ortaokulu’nun da diğer hayırseverlerimize örnek teşkil etmesini temenni ederken, bu örnek davranışından dolayı kendisini tebrik ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Hayırsever işadamı Gökmen ATICI ise anne ve babasının isminin verileceği okulun yapılmasında vesile olanlara teşekkür etti.Turhal'da tefriş yaptırdığı sınıfların açılışında annesinin o okulda eğitim gördüğünü öğrendiğini ifade eden ATICI, "Sınıf açılışında annemin diploması verildi. Burada Sayın Kaymakamımız bir okul yaptırıp yaptıramayacağımızı sordu. Bizde inşallah dedik.Bizim de içimizden böyle bir şey geçiyordu ve okul yaptırmaya karar verdik" diye konuştu.
Yapılan Protokole göre yapılacak olan İmam Hatip Ortaokulu, İlçemiz Seyfi Demirsoy Mahallesinde, maliye hazinesine kayıtlı 9024 m2 arsa üzerine Hayırsever Gökmen ATICI tarafından yaptırılarak Tokat Valiliği (İl Milli Eğitim Müdürlüğüne) devredilecektir.